A Vizuális és Történetmesélési Stúdiumok tárgy célja a hallgatók bevezetése a történetmesélés és a mozgóképkészítés alapvető munkafolyamataiba. Az elsajátított elméleti ismereteket, stábmunkában, projekt környezetben végzett gyakorlatok során mélyítik el a hallgatók. A kurzus alapot biztosít a képzés további tárgyainak teljesítéséhez, fejleszti a kritikai gondolkodást és érzékenyíti a hallgatókat az immerzív film területeinek tendenciáival kapcsolatban.
Tanulási tevékenységek:
1., Történetmesélés: A hallgatók a történetmesélés és a forgatókönyvírás technikáit, az elméleti alapozást kísérő intenzív gyakorlati feladatok során sajátítják el. A kreatív történetírás, a dramaturgia és a szakmai sztenderdek terén megszerzett ismereteket saját forgatókönyv fejlesztésével demonstrálják. Az elkészült munkák prezentálásra kerülnek és reflektálnak rá a hallgatók. A hallgatók megismerkednek a innovatív művészetek és a immerzív média art aktuális kérdéseivel.
2., Felvétel- és világítástechnika: A hallgatók miután megismerik a felvételkészítés technikáit és a kapcsolódó világítástechnikai ismereteket, ezeket a gyakorlatban szituáció alapú jelenetek létrehozásával mélyítik el stúdiókörnyezetben és külső forgatási helyszíneken .
3., Utómunka: A hallgatók megismerik az utómunka műveleteket és a területhez kapcsolódó kurrens kérdéseket, fejlődési irányokat. A tudás gyakorlati alkalmazására projektfeladatok során nyílik lehetőség.
4., Produkciós folyamatok: A hallgatók egy projektmunkát készítenek egyéni ötlet alapján. A feladat célja az ötlettől a gyártásig terjedő produkciós folyamatok összegzése.Az elkészült munkák prezentálásra kerülnek és reflektálnak rá a hallgatók.