A Műszaki Ismeretek 6. célja, egyrészt, hogy rutinosan használt eszközzé fejlessze az építészhallgatók műszaki tudását, megerősítse bennük a INTEGRÁLÓ, KOMPLEX LÁTÁSMÓDOT, ami alkalmassá teszi őket az egyes szakterületek egymásra hatásának felismerésésére, másrészt kiterjedt áttekintést nyújt összetettebb épületek vagy építmények jellemző szerkezeti struktúráira, úgy tartószerkezeti és épületszerkezeti tulajdonságaikra nézve, mint a többi műszaki szakterület sajátos építészeti vonatkozásaira is (pl. építészeti elhelyezési és üzemeltetési, karbantartási helyigények, nyílászáró méretek, belmagassági minimumok, speciális épületszerkezetek, mint pl. hasadó-nyíló felületek stb.) A BA képzési időszakban a műszaki ismeretek négy szakterülete fő gondolati ívének folytatása, hogy az adott szakterületek összefüggéseiből koherens egészet alkotó műszaki ismeretek együttesen KOMPLEX ÖSSZEFÜGGÉSEIKKEL és RENDSZEREIKKEL hogyan szolgálják az adott épület használóinak testi (komfort) lelki (békesség) és szellemi (kiteljesedés) igényeit. A 3. és 4. félévben elsajátított épületgépészeti információk beépítése a tervekbe gyakorlati, tervi és élő példákon keresztül. Erősíteni kívánjuk az éptész tervekben megjelenő gépészeti- és elektromos terek megjelenítését az ehhez szükséges komplex gondolkodást.
Világítástechnika II.
A világítástechnika alapismereteivel a hallgatók a II. évfolyamban megismerkedtek.
Az alapismeretekre építve a féléves tárgy célja, hogy a hallgatók
- megismerkedjenek a világítás tervezés legfontosabb szempontjaival
- ismereteket szerezzenek speciális világítástechnikai előírásokról (pl. vészvilágítás)
- részletesebb szakismeretet szerezzenek. Ezzel egyrészt képességet szerezzenek arra, hogy nagyobb projekteknél a szaktervező számára meghatározzák a világítási koncepciót, és szakszerűen értelmezni tudják a szaktervező munkájának eredményeit, másrészt kisebb projektekben önállóan is ki tudják dolgozni a világítási tervet. A félév során a hallgatók megismerkednek egy világítástervező programmal, különböző megvalósult projektek elemzésével részletekbe menő ismereteket szereznek komplex világítástechnikai feladatok megoldásához. Önálló feladatként minden hallgató elkészíti egy kisebb projekt világítási tervét.
Épületvillamosság: a Hallgató felismerje az egyes épület típusoknál az épületvillamossági szükségesség mértékét, nagyságrendileg tisztában legyen annak műszaki elvárásaival.
Ezeket építi fel végül ez a hatodik félév, vagyis a Műszaki Ismeretek KOMPLEX kurzus második szemesztere.