Dátum: 2020. 10. 29–11. 13
/// az eseményről készült képekért görgess le!
Leírás
Készülhet-e ékszer tollbetétből, nejlonzacskóból vagy épp gyorskötözőből? Egyáltalán nevezhető-e hordható ékszernek az efféle tárgyakból létrejött konstelláció?
Harsány Patrícia, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fémműves (MA) hallgatója a tavasszal ránk szakadt kényszerű karantén ideje alatt indította el Quarantine Jewellery projektjét, melynek keretében naponta osztotta meg sajátosan megkomponált ékszereit az Instagram közönségével.
Gyermekkorának helyszínére, egy kis zalai faluba tért vissza, ahol a családi ház falai között, illetve annak környezetében talált hétköznapi alkatrészekből, sokszor „semmire sem jó” tartozékokból álmodott meg rendhagyó ékszereket. A száz naposra tervezett kihívás során sokféle tárgy és természeti képződmény (növény, virág, termés, fakéreg) fordult meg a tervező kezei között, aki egyéni látásmódján átszűrve adott új értelmet a talált tárgyaknak.
A szeptemberi Ékszerek Éjszakája Budapest eseménysorozat alkalmával a gyűjtemény egy részével már találkozhatott a közönség, ezúttal azonban egy kibővített anyaggal ismerkedhetünk meg a MOME Galériájában megrendezett kiállításon.
Megnyitó
2020. október 29., 18 óra
A kiállítás kurátora
Mayer Kitti, designteoretikus, MOME alumna
A kiállítást megnyitja
Viski Noémi, a MOME design- és művészetelmélet (MA) szakos hallgatója.
Nyitvatartás
A kiállítás megtekinthető október 30. és november 13. között.
hétfőtől péntekig 15 és 18 óra között.
Linkek
A projekt kapcsán megjelent cikkek
Fotók: Lakos Máté