targyalkoto@mome.hu
A szak célja egyedi és sorozatban gyártható üvegtárgyak, tárgycsaládok tervezésében jártas kreatív tervezők képzése, gyakorlat alapú szakmai képzések és kortárs design tervezésmódszertani szemléletek átadásán keresztül.
Intézetigazgató: Molnár Péter
Szakvezető: Dezső Renáta
Szakfelelős: Lipóczki Ákos DLA
Szakmenedzser: Hütter Katalin
Képzés hossza | 6 félév |
Következő indul | 2022 |
A MOME Üvegművész közössége a magyar üvegművesség egyik meghatározó kreatív műhelye és alkotói centruma a régióban egyedülálló képzési programmal. Aktivitásunk magába foglalja a BA magas szintű üvegtervezés képzési programokat, a gyakorlati alapú szakmai képzéseket, illetve a nemzetközi programokon való részvételeket. Az elmélyült munkát a korszerű alkotó műhelyek és műtermek segítik.
Célunk a pályakezdő generációk sikeres indulásának elősegítése és a magyar és nemzetközi művészeti piacon a kortárs stúdió üveg létezésének kibővítése. Missziónk a magyar üvegtervezés elismertségének és sikerének növelése itthon és a nagyvilágban.
Az integrált alapozó képzését követően egyszerű használati eszközök (virágváza, sorolható üvegtégla, hangkeltő eszköz, akváriumi objeketek) készítése során a hallgatók elsajátíthatják a tervezésmódszertan alaplépéseit és a technológiai szaktudást. Hat szemeszteren keresztül haladnak a bonyolultabb feladatokon át (üvegfigura, időmérő eszköz, gasztronómiai projektek, világítótest) a komplexitást, összetett látásmódot igénylő belsőépítészeti üveg feladatokig.
A tervezési kurzusokhoz kapcsolódóan a hallgatók a technológiai alapismereteket is megszerzik: síküveg szabás és ragasztás, csiszolás, hajlítás, formába olvasztás, asztali üvegfújás, az üveg hutai megmunkálása. A BA3 vizsgafeladat egy a hallgató által szabadon választott stúdium, valamint a saját mesterjel megtervezése, amely az önálló márkaépítés és manufaktúralapítás első lépése.
ÁbrázolásAz Ábrázolás tantárgycsoport célja a vizuális kommunikáció gyakorlati és elméleti tudásának... |
TárgyalkotásA Tárgyalkotás ötféléves tantárgycsoport célja a kortárs tervezői szemlélet oktatása és a tradicionális... |
MesterségA Tárgyalkotás szak sajátossága a kézműves alapokra épülő elmélyült, közvetlen munka az... |