A Tárgyalkotó alapképzés szak, a Kerámiatervezés mesterképzési szak, az Ékszertervezés és Fémművesség mesterképzési szak szakmai és tudományos ismeretei a jelen kor egyre sürgetőbb társadalmi kihívásaira reagálva hatnak a magyarországi és nemzetközi tárgykultúrára. A transzdiszciplináris egyetemi program összekapcsolja a kísérleti anyagközpontú tervezést és a körülöttünk lévő világ értékeire és kihívásaira reflektáló tervezési módszereket.
A kortárs alkotói tudatosággal kombinált hagyományos mesterségbeli tudások és az új technológiák változó és feltörekvő területei kölcsönösen ösztönzik a tárgyalkotók számára a művészet, a kézművesség és a kézzelfogható design területek kreatív és transzdiszciplináris együttműködését. A tárgyalkotás három fő alappillére lehetőséget ad a képzésben végzett újabb generációknak a többirányú szakmai stabilitásra. Ez a három alappillér a tervezőművészet az ipari finanszírozó háttérrel, az alkotóművészet a művészeti piac finanszírozó erejével, és a tudományos területek akadémia hátterével erősítik a kortárs tárgyalkotó portfolioját.
A Tárgyalkotás alapképzés négy szakspecialitást foglal magába a kortárs tárgytervezés területeiről. A teljes oktatási palettát a kerámiatervezés, üvegtervezés, ékszertervezés és digitális tárgyalkotás alapképzési szakspecialitás adja. A hároméves alapozó képzés első évében integrált alapozó képzés történik, a második évben kezdődik meg az egyedi szakmai képzés. A harmadik év végére a diplomamunka és a szakmai portfolió már szakspecifikus ismereteket tartalmaz, ami elősegíti a pályakezdő generációk alkotói önmegvalósítását és megalapozza a tanulmányok folytatását a mesterképzési ciklusban. A mesterképzés jelenleg a kerámiatervezés MA és az Ékszertervezés és fémművesség MA képzésből áll.
KERÁMIATECHNIKÁK 2.0Kezdés: 2021. 10. 01. |
Digital CraftingA FabLab Budapest és a MOME közös digitális tárgyalkotó tanfolyama |